Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

O Adélce

Adélku jsme si dovezli pod vánoční stromeček 23.12.2012. Byla to velká náhoda, za kterou jsme dnes velmi rádi. Tehdy jsme si chtěli vzít pejska k naší Berči, tak trochu jistí tím, že to bude retrívr, ale o tom, že existuje Flat coated jsme nevěděli. Narazili jsme na toto plemeno a zamilovali se do něj. Manžel pro ni jel k paní Pavlíně Markové do Nového Bydžova, do chovatelské stanice "FALAKSA". Tehdy jsme se nijak nezajímali o kynologii, prostě jsme chtěli fenku od retrívra a byla z toho Adélka.

Po třech letech jsem si řekla, že by Adélka mohla mít štěňátka. Má skvělý rodokmen a Pavlína a její stanice má vynikající výsledky u všech jejich chovných psů. Tak nějak začal takový menší závod. Jak jsem již psala, o kynologii jsem nic nevěděla a tak jsem zkontaktovala Pavlínu. Štěňátka s uchovněnou fenou. Poradila mi co a jak a zbytek informací jsem si našla na internetu. Byla to spousta informací, ale díky mému synovi a jeho přítelkyni jsme dělali krůček po krůčku a Adélku se nám po povinných zkouškách a výstavách podařilo uchovnit.

Začali jsme nejdříve pilovat ověřené vlastnosti retrívra, Adélku denně cvičili a potvrdila se spousta vlastností jí daná. Je inteligentní, učenlivá a také hravá, ale je to plus, protože při výcviku rychle pochopila odměnu za dobře odvedenou práci. S OVVR nám pomohla a tímto také vzdávám díky, inženyrce Kristýně Šedé, která pořádá pravidelné výcviky v Brně. Má neuvěřitelné číslo, složených 80 zkoušek v roce 2015. 

Adélka se mimo soukromých lekcí zúčastnila "víkendového pobytu", kdy výcvik je velmi intenzivní a zaměřený na ověřené vlastnosti retrívra. Abych upřesnila pojem "menší závod". Adélka měla doposud pravidelné hárání po 8 měsících a její další vycházelo na leden 2016. Tedy do té doby jsme potřebovali splnit povinnosti určené k tomu, aby mohla být uchovněna. 

Psal se rok 2015/srpen, kdy toto celé začalo. Během září Adélka trénovala na zkoušky a 11.10.2015 se zúčastnila zkoušek OVVR v Březolupech. Poté jsme jeli na Mezinárodní výstavu psů v Praze, konanou o víkendu 31.10.2015-1.11.2015. Jako uplní nováčci jsme byli jak Alenky v říši divů, ale díky maximální podpoře Pavlíny Markové, která nám Adélku také vystavila, jsme vše zvládli a hlavně splnili! Na výstavě jsme čirou náhodou potkali Charlese, krásného mladého psa od Kateřiny Preusslerové, který byl pro nás jasným kandidátem psa na krytí. Získali jsme velkou zkušenost, nové přátele a spoustu dalších informací jak to dotáhnout do konce.

Další krok bylo zaregistrování Adélky do klubu retrívrů. Registrace jednoduchá a i zde mi poradila FCR poradkyně chovu v otázkách, které mi ještě nebyli moc jasné. Dále jsme poslali žádost o chovnou stanici. Její vyřízení totiž trvá 3-5 měsíců. Adélku čekaly rentgeny kvůli displazii. Vyhodnocení také trvalo jistou dobu, ale vše dopadlo na výbornou.

Papírování bylo splněno, vše potřebné posláno... Adélka uchovněna! Akorát se nám trošku zdrželo hárání. Až v březnu jsem navštívila Kateřinu a Charlese. Krytí proběhlo v pořádku. Během března také přišla ochranná známka mé chovné stanice KRASINIJA. 

Nakonec musím vzdát velké díky Pavlíně Markové, která mi velmi pomohla ve všech směrech a Kateřině Preusslerové, která nám s Charlesem umožnila mít další nádherná stvoření jako je Adélka.

O štěňátkách Vás budu co nejdříve informovat. 

                                                                

TOPlist